Založ si blog

Môžu média zmeniť charakter človeka ?

Televízia, internet, rádio,… To sú oni? Prostriedky masovej komunikácie, ktoré zbližujú ľudí z celého sveta?

Áno. Vďaka nim sa aktuálne informácie dostanú i do najvzdialenejších kútov Zeme v rekordnom čase. Už dávno upadla do zabudnutia doba, kedy najspoľahlivejšími doručovateľmi správ boli poštové holuby či rýchli poslovia na koňoch. Píše sa 21. storočie a ja som presvedčená, že médiá tvoria neoddeliteľnú súčasť nášho každodenného života.
A akú moc nad nami majú?

Najväčšej popularite sa, podľa môjho názoru, teší televízia. Veď kto by jej odolal? Malí i veľkí sa denne usádzajú do pohodlných kresiel svojich obývačiek s ovládačom v ruke za jediným cieľom.

Akým? Aspoň na chvíľu vypnúť, nemyslieť na problémy všedného života a nechať svoju myseľ unášať sa na vlnách televízneho programu. A tak sú chtiac-nechtiac vystavení jej vplyvu.
Je dobrý alebo zlý?

Za najľahšie ovplyvniteľných považujem našich najmenších, deti. Preto si myslím, že je veľmi dôležité, hlavne v tomto veku, keď sa formuje ich charakter, aby rodičia kontrolovali, čo ich ratolesti vlastne pozerajú. Ale v tejto uponáhľanej dobe si len máloktorí nájdu na to čas. Ani sa nečudujem, že dnešná mládež sa stáva čoraz drzejšou a agresívnejšou podľa vzoru hrdinov ich obľúbených seriálov.

Magickému vábeniu čarovnej skrinky neodolajú ani dospelí.

Ženy sú schopné nechať celú domácnosť hore nohami, len aby nepremeškali ani jedinú časť milovanej telenovely. Vcítiac sa do kože hlavnej predstavitľky častokrát nepostrehnú záverečnú zvučku, ktorá má byť signálom pre návrat do reality. Od svojich manželov žiadajú romantické prejavy lásky. Myslím si, že i to je jednou z príčin manželských hádok.

A čo muži? Sú voči kúzlu televízie imúnni?
I keď, podľa môjho názoru, trávia v spomínaných kreslách najviac času, dokážu po vypnutí televízora zabudnúť, že len pred desiatimi minútami spolu s Jamesom Bondom zachraňovali svet.

Horúcou novinkou medzi médiami, ktorá pomaly, ale isto, získava skalných priaznivcov na celom svete, je internet.
Nekonečná studňa informácií, bezproblémová komunikácia s kýmkoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek, možnosť nákupu či vybavenia bankových transakcií. Práve v tom vidím jeho veľký prínos pre nás všetkých. No obávam sa, že o pár rokov, keď sa natrvalo usadí v našich domácnostiach, ľudia nebudú chcieť opúšťať pohodlie svojich domovov.

A prečo aj? Veď jedným kliknutím myšou vybavia to, čo im zvyčajne zaberie niekoľko hodín.
A je internet atraktívny aj pre mladých ľudí? Samozrejme. Za najväčšie lákadlo považujem stránky určené na komunikáciu, na ktorých si môžete „pokecať! So svojimi rovesníkmi.
Nehrozí však, že stratíme záujem o živé rozhovory? Ja verím, že nie. Dúfam, že nielen pre mňa by monitor počítača bol chabou náhradou za priamy pohľad do ľudských oči.

Médiá zmenili svet a snažia sa zmeniť aj nás.

A darí sa im to ? Na túto otázku si už musíte odpoveď sami…

Tag:

Dožije sa naša generácia roku 2100?

05.12.2019

V dnešnej dobe je veľa nenávisti, klamstiev, strachu a všetkého zlého, na čo sa dá pomyslieť. Choroby, ktoré sú s novodobými technológiami a liekmi liečiteľné sú stále neliečiteľnými viac »

Prečo berú mladí ľudia drogy?

04.12.2019

Je určite veľa dôvodov, prečo berú mladí ľudia drogy. Na túto otázku by vedeli odpovedať hlavne narkomani. Možno je to len z rozmaru pre povzbudenie, nemajú čo robiť, chcú byť niečim výnimoční. viac »

Spoločnosť – Sociálna rola

03.12.2019

,, Spoločnosť je forma spolužitia, v ktorej sa zdá, že každý je pre všetkých, že každý si každého cení ako sebe rovného, v skutočnosti ale každý myslí sám na seba a snaží sa v protiklade viac »

OSN, summit, klimatický, trump

Slovenského diplomata zvolili za podpredsedu Rady OSN pre ľudské práva

06.12.2019 20:37

Za jej predsedníčku bola zvolená Rakúšanka Elizabeth Tichy-Fisslberger

47-Zukov-4x

Tvár moskovských protestov nekončí za mrežami

06.12.2019 19:09

Jegor Žukov, symbol vzdoru mladých Rusov, sa po pol roku strávenom vo vyšetrovacej cele a v domácom väzení môže cítiť znova slobodne.

09-mikulas-4x

Mikuláš rekordér je na roztrhanie

06.12.2019 18:32

Viac ako polstoročie rozdáva deťom radosť a je slovenským rekordérom. Dokonca má na to certifikát.

polícia, zadržanie, obvinený

Polícia sa vrátila do domu tyrana. Hľadala v Hronci mŕtveho novorodenca?

06.12.2019 18:00

Okolie domu, kde štvorročný Martinko býval s rodičmi a tromi súrodencami, začali muži zákona prehľadávať už vo štvrtok večer.

hazi

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 3098x
Priemerná čítanosť článkov: 516x

Autor blogu

Kategórie